fbpx

Kas poe-või tavamullitaja mullivedelik sobib Hiigelmullidele?

Reeglina kaubanduskeskustes suurte seebimullide vedelikku ei müüda. Täitepudelid on tavaliselt mõeldud pisimullitajatele ning pisimullitajate vedelik suurte seebimullide tegemiseks ei sobi (mullid lähevad katki). Pisimullide vedelikul puudub vajalik viskoossus. Üksikutes mänguasjapoodides pakutakse (tavaliselt komplektina) suurte mullide tegemise vedelikku – sellisel juhul peab olema pakendil eraldi märgitud, et see sobib just suurte mullide tegemiseks. Üldjuhul on vedeliku kogus sellise komplektis väga väike (vähem kui 1 liiter).

Pisimullitajate vedelik moodustab väikese hapra mulli, mis kiiresti irdub ning ei võimaldab mitme mulli loomist. Suurte mullide vedelik venib ja venib ning lõpuks puruneb.

Suurte seebimullide vedelikuga saab teha väikseid seebimulle (sh kasutada mullimasinas) aga soovituslikult tuleks vedelik veega lahejendada. Hiigelmullide kontsentraati peab lahjendama veega vahekorras mitte 1:2 vaid 1:4. Lahjendatud vedelik tuleb kiiresti ära kasutada, kuna hiigelmullide vedelik muutub ajaga liiga lahjaks ning mullitamisomadused kaovad 24 tunni jooksul.